Wyjeżdżam na Grenlandię!

Gdy przeprowadzałem się z Łodzi do Krakowa, nie miałem pojęcia, jak ta jedna spontaniczna chwila zmieni moje życie. Podejmując decyzję o przeprowadzce na południe Polski nie wiedziałem jeszcze, jak się wszystko ułoży – miałem tylko przeczucie, że wszystkie elementy dopasują się same. 

W chwili, gdy publikuję dzisiejszy post, jestem już spakowany w najdalszą ze wszystkich podróży, jakie do tej pory odbyłem. W najbliższy poniedziałek, 12 lipca 2016 roku wyjeżdżam na ponad dwa i pół miesiąca do pracy na Grenlandii, ponad 4 000 km od domu i aż cztery godziny do tyłu względem Polski. I chyba tylko wyjazd do wymarzonej Kanady mógłby mnie ekscytować jeszcze mocniej.

Otóż widzicie, razem z Pauliną, którą poznałem na studiach, będziemy pracować przy obsłudze domków letniskowych na obozie wędkarskim na malutkiej wyspie na południowo-zachodnim krańcu Grenlandii. Geograficznie wylądujemy na kontynencie północnoamerykańskim, ale administracyjnie – na terenach należących do Danii.

Grenlandia-Qassimiut

Wioska, która stanie się naszym domem na najbliższe dwa i pół miesiąca, nazywa się Qassimiut i – na podstawie statystyk z 2011 roku – liczy sobie 25 mieszkańców. Pod koniec naszej przygody zdążymy pewnie poznać ich wszystkich 😉

Do naszych obowiązków należeć będzie między innymi sprzątanie domków letniskowych oraz pomoc w kuchni. Przy okazji zakupów na lądzie będziemy mogli zabrać się też na wycieczki po Grenlandii, a wszystko inne wyjdzie w praniu. Jak wygląda nasz obóz? Zerknijcie tutaj:

Grenlandia-oboz
Źródło: Booking.com

Ciekawostka:

Żeby dostać się do naszego obozu z najbliższego lotniska w Narsarsuaq niezbędna jest albo ponad dwugodzinna podróż statkiem, albo półgodzinny lot helikopterem. Nie jestem w stanie zdecydować się, która z tych opcji wydaje mi się bardziej atrakcyjna!

Więcej szczegółów organizacyjnych – wkrótce. Nie wiem jeszcze, jakim problemem będzie zdobycie internetu, ale obiecuję, że gdy tylko będę miał zasięg, postaram się Wam opowiedzieć coś więcej. A tymczasem – hej, przygodo!

4 uwagi do wpisu “Wyjeżdżam na Grenlandię!

  1. Pingback: Podróż sentymentalna – Pisane Wiatrem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s